Informacje

Casa dei Bambini Warsaw Montessori to anglojęzyczne przedszkole niepubliczne, działające od 1999 roku, zlokalizowane w Warszawie – w pobliżu Parku Łazienkowskiego. Przedszkole posiada własny ogród i plac zabaw.

Program Montessori składa się z elementów, które pozwalają dziecku na różnorodne doświadczenia i możliwość uczenia się i odkrywania świata, w którym żyje. 

Przedszkole należy do rodziny placówek edukacyjnych o nazwie Warsaw Montessori Family.

Godziny pracy przedszkola

7:30 – 17:00 poniedziałek – czwartek,

7:30 – 15.00 piątek.

Prosimy przyprowadzać dzieci między 7:30 a 8:15.  To ważne jest, aby dzieci były w przedszkolu punktualnie ponieważ pierwsze zajęcia rozpoczynają się o godz.8.30.
Dzieci, które korzystają z programu porannego, wychodzą do domu o godzinie 13:00, natomiast te zapisane na program całodzienny po 15:00.
Nieodpłatne zajęcia popołudniowe, kończą się o godzinie 17.00.

 

Wykwalifikowana kadra pedagogiczna

Nasza kadra pedagogiczna posiada dyplomy wiodących, światowych ośrodków akademickich. To znakomici nauczyciele nauczania zintegrowanego, przygotowani do realizacji programu całościowego poznawania świata.
Szczegółowe informacje o nauczycielach, ich kwalifikacjach i pasjach znajdziecie Państwo na stronie ZESPÓŁ.

Edukacja językowa i środowisko nauczania

Wszystkie zajęcia w przedszkolu są prowadzone w języku angielskim. Korzystamy z bogatego zasobu pomocy dydaktycznych i materiałów edukacyjnych Montessori, które aktywnie wspomagają ich rozwój intelektualny i społeczny.

Praca w naszym przedszkolu Montessori przebiega w pięciu obszarach. Z perspektywy dziecka różnica między nimi nie jest istotna i rzeczywiście większość zajęć daje możliwość zdobycia doświadczenia z więcej niż jednego obszaru. Są to:

 • życie praktyczne
 • sensoryka
 • matematyka
 • język
 • przyroda/kultura/wychowanie kosmiczne.

Program Casa dei Bambini wzbogacony jest o różnorodne zajęcia dodatkowe, uwzględnione już w opłacie za przedszkole. Są to między innymi:  joga, piłka nożna, jujitsu, muzyka i taniec nowoczesny, zajęcia teatralne oraz zajęcia artystyczne, a także gotowanie i ceramika.
Więcej informacji  o zajęciach prowadzonych w przedszkolu w zakładce ZAJĘCIA
.

Jaka jest różnica między Montessori a tradycyjną edukacją?

Pedagogika Montessori podkreśla rolę wszystkich pięciu zmysłów w procesie uczenia się dziecka – nie tylko poprzez słuchanie, oglądanie lub czytanie. Dzieci w przedszkolu Montessori uczą się we własnym, indywidualnym tempie i same wybierają sposób nauki z wielu możliwości, które zapewniamy w starannie przygotowanym dla nich otoczeniu.

Uczenie się to ekscytujący proces odkrywania, który skłania dziecko do koncentracji, motywuje, uczy samodyscypliny i zamiłowania do poszukiwania i przyswajania wiedzy. W przedszkolu Montessori uczą się dzieci z różnych grup wiekowych, tworząc spontanicznie społeczności, w których starsze dzieci dzielą się swoją wiedzą z młodszymi.

Pedagogika Montessori reprezentuje całkowicie odmienne od tradycyjnego podejście do edukacji dziecka. Jej główną zasadą jest „follow the child” – wytrwałe podążanie za dzieckiem na jego indywidualnej ścieżce rozwoju i zdobywania wiedzy.

Czy dzieci Montessori odnoszą sukces w późniejszym życiu?

Badania naukowe wykazują, że dzieci Montessori są dobrze przygotowane do późniejszych etapów zdobywania wiedzy na studiach  oraz bardzo dobrze rozwijają się społecznie i emocjonalnie.

Oprócz dobrych wyników uzyskiwanych w testach edukacyjnych, dzieci Montessori plasują się powyżej średniej w rankingach, biorąc pod uwagę kryteria takie jak: podążanie za wskazówkami nauczycieli, kończenie pracy na czas, uważne słuchanie, wykorzystywanie nabytych umiejętności, podejmowanie odpowiedzialności, zadawanie konfrontujących pytań, pasja w zdobywaniu wiedzy i zdolność adaptacji do nowych sytuacji.

 Komunikacja z rodzicami

W Casa dei Bambini rodzice mają możliwość zapoznania się z zasadami pedagogiki Montessori oraz cyklem pracy i zajęć w klasie. Rodzice są informowani na bieżąco o postępach w edukacji dziecka. Służą temu różnorodne formy stałego kontaktu z nauczycielami (m.in.: kontakt telefoniczny, cykliczne spotkania ogólne i indywidualne dla rodziców, warsztaty Montessori).

Rekrutacja

Do przedszkola przyjmujemy dzieci w wieku od 2.5 do 6 lat. Prowadzimy całoroczną rekrutację do grup przedszkolnych, które liczą nie więcej niż dwadzieścioro dzieci.

Wszystkich zainteresowanych uzyskaniem dalszych informacji o przedszkolu i metodzie Montessori zapraszamy do odwiedzenia naszych placówek, po uprzednim umówieniu. Osobą odpowiedzialną za rekrutację w Casa dei Bambini jest:

Zuzanna Jesanionowska

AMI Montessori Guide Office Manager +48 692 099 134  lub za pomocą poczty elektronicznej: office@warsawmontessori.edu.pl.

Zapraszamy również do zapoznania się z artykułami na temat naszych szkół i filozofii Montessori na stronie Warsaw Montessori Family.

Prosimy o pogranie i wypełnienie wniosku Application Form oraz dołączenie aktualnego zdjęcia dziecka.

Dokumenty do pobrania

>>> Application Form <<<

Przedszkole należy do rodziny placówek edukacyjnych o nazwie Warsaw Montessori Family.

NASZE PLACÓWKI

 • Grupy Maluszkowe
  wiek: 12m - 2,5

  • Montessori Toddler School
   ul. Tatrzańska 5a,
   00-742 Warszawa
   www
  • Montessori Toddler School
   ul. Badowska 19,
   00-752 Warszawa
   www
 • PRZEDSZKOLA
  wiek: 2,5 – 5/6

  • Casa dei Bambini Warsaw Montessori
   ul. Badowska 19,
   00-752 Warszawa
   www
  • Casa dei Bambini Izabelin
   ul. Szkolna 16,
   05-080 Izabelin
   www
 • SZKOŁY
  wiek: 5/6 – 18

  • Warsaw Montessori School
   ul. Szwoleżerów 4,
   00-464 Warszawa
   www
  • Warsaw Montessori Middle School
   ul. Tatrzańska 5a,
   00-742 Warszawa
   www
  • Warsaw Montessori High School
   ul. Pytlasińskiego 13a,
   00-777 Warszawa
   www
  • Montessori Farm School
   Białka 155,
   21-300 Białka
   www